MB-03+ Ultimate se představuje
4. 9. 2019
Synchronní KapliCon 2019
15. 9. 2019

Interface MB-03+ Ultimate umí vše co jeho předchůdce MB-02+. LMN se snažil zachovat kompatibilitu snad u všeho: Z80DMA, BS Dosu, Biosu, RTC. U posledního jmenovaného, tedy RTC čipu je ale oproti předchůdci změna. Pokud si vystačíte s načtením času (např. v programu MBC), tak rozdíl neuvidíte, problém nastane, pokud budete chtít čas a datum nastavit.

Nastavení času na MB-03+ Ultimate

Interface MB-03+ Ultimate umí vše co jeho předchůdce MB-02+. LMN se snažil zachovat kompatibilitu snad u všeho: Z80DMA, stránkování paměti, RTC. U posledního jmenovaného, tedy RTC čipu je ale oproti předchůdci změna. Pokud si vystačíte s načtením času (např. v programu MBC), tak rozdíl neuvidíte, problém nastane, pokud budete chtít čas a datum nastavit.

Kompatibilita se starým RTC čipem je zajištěna pouze na úrovni čtení. Zápis má nový RTC čip jiný a proto stávající programy na nastavení času nefungují. LMN nastavuje čas a datum pomocí jednoduchého basicového prográmku, který jen naoutuje potřebná data do RTC. Není to něco co by se mi líbilo a LMN mi k tomu napsal, že je to ideální možnost něco malého šikovného naprogramovat. Jelikož práce na demu momentálně stagnují, protože mi pořád chybí hudba (což ale nevadí, práce je i tak spoustu), začal jsem tedy dělat nové nastavovátko času pro MB-03+ Ultimate.

Snad ho stihnu dodělat do KapliConu, který se koná příští víkend - ne že bych nechtěl strávit čas na Conu kódováním, ale jelikož je to můj první Con po delší době, rád bych se věnoval spíše lidem, než assemblerování. I když bůh ví jak to dopadne. ;)

Jen taková poznámka, až se povede zprovoznit WiFi modul na MBčku (což doufám bude hodně brzy), tak by byla možnost čas synchronizovat přes net. Ale to je jen nápad do budoucna, ale pokusím se ho zrealizovat také.

3349total visits,1visits today

2 Comments

  1. radim napsal:

    super

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *