Software Updater (SOUP)

SOUP umožňuje stahovat software pro MB03+ Ultimate z repozitáže pmocí WiFi. Program předpokládá, že máte aktivní připojení přes WiFi modul.

Wifi Connection (WC)

Wifi Connect umožnuje, jak již název napovídá, připojit se k WiFi síti a používat tak např. program Time Sync (synchronizace času). Jedná se o program, který aktuálně prochází vývojem, tak tolerujte některé nedostatky, časem bude tento program jistě dokonalý. ;)

Time Sync

Jednoduchý prográmek určený pro MB03+ Ultimate, který má jediný úkol - synchronizovat čas skrze WiFi. Program předpokládá, že budete mít WiFi připojení aktivní. Na konfiguraci přípojení WiFi použijte prosím naše WC - program Wifi Connect. ;)

MB Commander

Souborový manažer MB Commander ve verzi 2.1. Jedná se o poslední verzi, které jsem se věnoval před tím, než jsem podlehl citu, že se musím věnovati své ženě, práci více jak ZX Spectru a práci na něm ;) . Po mě otěže vývoje na MB Commanderu převzal Hood, za což mu děkuji.

MB Commander umožňuje základní práci se soubory (kopírování, přesouvání, editaci, prohlížení, přejmenování...), umí pracovat s adresáři, atd. Prostě to co byste čekali, od normálního souborového manažera, MB Commander umí.

ChanAttr

Tenhle prográmek jsem vytvořil v době, kdy jsem si pořídil diskový řadič MB-02+ a jednalo se jak rád říkám: duševní cvičení, jehož cílem bylo seznámení se s tímto řadičem. Program Vám umožňoval změnit typ souboru, přejmenovat ho, zapsat datum a čas z RTC. Prostě hloupost, kterou jsem snad nikdy jindy nepoužil.

PIT

Path Including Time je patch pro operační systém BS Dos. Tento patch Vám zpřehlední výpis aktuálního adresáře. Dozvíte se i datum a čas vytvoření souboru (když už MB-02+ disponuje RTC, tak proč ne...).

Binary Clock

Tento prográmek naprogramoval Logout. Jakožto správný SpeccyManiak jistě ovládáte binarní kód a pokud tomu tak opravdu je, tyto hodiny nesmí chybět na vašem disku.

RTC Patch

Tento patch má, jak Vám již název napovídá co dočinění s RTC čipem. BS Dos v základu s RTC čipem skoro nepracoval, vyjma utilitek zobrazující aktuální čas. Tento patch Vám zajistil, že pokud jste ukládali soubor, uložil se do atributů tohoto souboru i datum a čas této operace. Náhledový obrázek jsem ponechal z PITu, protože jinak se funkčnost tohoto patche zobrazit nedá ;).

Flash Boot

Tento prográmek Vám umožní bootovat na MB-02+ bez použití disket přímo z CF karty. Jako systémový disk se používá disk 3, na kterém můžete mít uložen soubor autoexe, který se při bootování spustí. Na detekování HDD image na CF kartě či "hadru" se používá mírně ořezaná utilita Easy HDD.

FF20 - rychlý fomrátovač

Co asi bude umět program FF20 s podtitulem "rychlý formátovač" ? Bude umět rychle formátovat disky na CF kartě ;) Logout se zde opět předvedl a tuto utilitku dotáhl k dokonalosti.