Calm Commander

Souborový manažer pro ZX Spectrum Next. Jedná se o ranou verzi tohoto programu a v současné době se na něm neustále pracuje. Program umí základní věci: procházení adresáři, kopírování/přesouvání souborů, mazání souborů/adresářů, vytváření adresářů, zobrazí informace o souboru, změna atributů.

Next Player

Hudební přehrávač pro ZX Spectrum Next. Přehrává soubory PT2, PT3, STC, SQT a STP. Podporuje procházení adresáři, přepínání mezi ABC/ACB stereem a AY/YM čipem. Má automatickou detekci zaloopování hudby, ukončení hudby a přehrávání následující skladby. AY rutinky vytvořil Martin Bórik, kterému tímto moc děkuji. ;)

Ping

Tečkovaný příkaz, který Vám pingne na Vámi zvolený server. Program by měl fungovat i na klasickém EsxDosu, pokud počítač disponuje WiFi modulem ESP 8266.

WC - WiFi Connect

Tečkový příkaz (dot command), který slouží k připojení k WiFi síti a to v krásném GUI. Pomocí příkazu .wc status si můžete zjistit i informace o připojené WiFi síti. Utilitka se v současné době vyvíjí, takže nové funkce budou postupně přibývat.

memdump

Tečkový příkaz (dot command), který slouží k výpisu paměti počítače ZX Spectra. Ve výpisu můžete listovat, můžete přepínat na desítkový, hexadecimální nebo textový mód. Mám nějaké požadavky, které bych chtěl implementovat, takže jak se k tomu dostanu, budou nové verze...