Násobení čísel v Assembleru (by mike/ZT)
23. 4. 2019

Vítejte,

právě jste se ocitli na nových stránkách speccymaniakální skupiny MB Maniax. Po několika letech mlčení, klidu a nic nedělání jsme zpátky. Teda abych byl přesnější, předchozí věta se týkala hlavně mé osoby (Shrek) a nemám pro ní omluvy. Jako trest za svoji absenci ve Speccy komunitě si ukládám 3 hodinovou terapii u dem z "počítačů" Commodore a Atari. Vzhledem k mé absenci v MB Maniax poslednímu zbývajícímu členovi Logoutovi nezbylo nic jiného, že jak sám napsal, zhasnout a odejít jinam - do CI5. O pár měsíců později jsme se s Logoutem náhodně potkali v Praze, kde jsem byl na školení. Pravděpodobnost, že se toto stane se dá určitě vyjádřit poměrem 1 ku číslu, které je mocninou 128, ale nebudu zabřehávat do podrobností.

Při tomto rozhovoru se mi Logout svěřil, že existuje něco, co se nazývá Speccy 2010 a je to malé, skladné a umí to emulovat MB-02+. Nedalo mi to, a po přečtení několika článků o tomto hardwarovém emulotoru ZX Spectra jsem ho začal schánět. Teda začal, prostě jsem napsal Logoutovi, jeslti by mi nepomohl jedno Speccy 2010 sehnat ;). Povedlo se a Speccy 2010 mám doma.

No a abych se dostal k podstatě tohoto článku: Věci kolem ZX Spectra mne dostali takovým způsobem, že jsem měsíc ležel v assemblerech a pouštěl si dema, která jsem prošvihl. Četl jeden článek za druhým o ZX Spectru, abych byl trošku v obraze. Z toho důvodu jsem se rozhodl z MB Maniax opět rozsvítit a začít něco dělat - přišlo mi škoda, zahodit vše co MB Maniax vytvořili.

Takže začněme...

5156total visits,1visits today

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *