První verze polévky se blíží
3. 10. 2019

Máte chuť na polévku? Já ano a jelikož jsem člověk, který by se rozdal, servíruji vám její první verzi. Program toho ještě neumí moc, ale to co má umět (stahování souborů) zvládá dobře.

SOUP - první verze ke stažení

Máte chuť na polévku? Já ano a jelikož jsem člověk, který by se rozdal, servíruji vám její první verzi. Program toho ještě neumí moc, ale to co má umět (stahování souborů) zvládá dobře.

Jak jsem již avizoval v předchozích článcích, program slouží k distribuci softwaru (prozatím jen malých utilitek), které si budete moci stáhnout přes WiFi modul. Logout mi sepsal jak funguje repositář softwaru pkgsrc (za což velmi děkuji), kterým jsem se nechal silně inspirovat, ale jelikož má ZX Spectrum svá specifika (a také proto, že jsem kokot) jsem si několik věcí udělal po svém. Ono je to v podstatě jedno, svým způsobem není potřeba aby na Speccym běhala přesná kopie repositáře pkgsrc. Ale vraťme se k polévce a k tomu co nabízí.

Jelikož nápad na repositář softwaru vznikl při programování WiFi MOD Playeru a tak nějak jsem byl líný vytvářet nové GUI, využil jsem rozhraní tohoto playeru. I když to zní divně, program vypadá pěkně a příjemně se ovládá. To jen pro upřesnění, abych nebyl popotahován po soudech, že se chlubím cizím peřím ;) Dronovi to snad vadit nebude.

Soup v současné verzi nemá implementovány sekce (internet, hry, dema, souborové utilitky...), ale to bude napraveno hned v nové verzi. Jen jsem nechtěl oddalovat publikování první verze. Ovládání programu je velmi jednoduché:

klávesy Q a A - slouží k pohybu kursoru.
Mezera - slouží k načtení detailu o souboru (verze, startovací adresa a krátký popis)
ENTER - stáhne vybraný soubor na disk

Program budu samozřejmě dál vyvíjet a jakmile budou implementovány sekce softwaru, tak přidám do repositáře i další software (zatím je tam jen 5 kousků). Mám v hlavě zpracované stahování TAP souborů - kdy při stažení se Vám na disk bude ukládat přímo soubory - rozsekaná TAPka. Takže se pak budou moci nabízet ke stažení hry, dema, nebo jiné užitečné programy. Samozřejmě nápadů na vylepšení je spousta (pravděpodobně i chyb), tak snad se postupně povedou všechny realizovat (chyby opravit).

Přeji dobrou chuť. ;)

btw. polévku si můžete stáhnout v sekci MB03+.

456total visits,31visits today

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *