NextPlayer v0.3
14. 4. 2020
NextPlayer 0.5
29. 4. 2020

Ano, jak už bývá zvykem poslední týdny, otravuji Vás novou verzí přehrávače pro ZX Spectrum Next - NextPlayerem. Jelikož je dnes novinek také celkem dost, nezdržujme a pojďme se na tento přehrávač podívat rovnou...

NextPlayer 0.4

Ano, jak už bývá zvykem poslední týdny, otravuji Vás novou verzí přehrávače pro ZX Spectrum Next - NextPlayerem. Jelikož je dnes novinek také celkem dost, nezdržujme a pojďme se na tento přehrávač podívat rovnou...

Zde je seznam všech nových vlastností:

 • podpora souborů STC
 • opravena chyba v zobrazení informací o skladbě
 • zobrazují se jen podporované soubory (PT2, PT3, SQT, STC)
 • zrychlené načítání LFN - mnohem rychlejší start
 • vyhledávání souborů
 • reload adresáře (zrušení vyhledávání)
 • rychlejší nahrávání souborů
 • detekce skončení nezaloopované hudby (pokud se bude jednu vteřinu ticho na všech 3 kanálech, začne se přehrávat další hudba)
 • uchovávají se delší názvy LFN (bylo 64 znaků, teď 128 znaků)


 • A nyní si malinko změny podrobněji popíšeme.


  Podpora STC souborů - Martin Bórik nelení a z mého pohledu je to démon, kterého nejde asi jen tak zastavit. Povedlo se mu disasemblovat rutinku z ST Trackeru, upravit jí, aby dokázal detekovat loop, přidal efekt FADE OUT. Takže NextPlayer nyní podporuje již 4 typy souborů... Martine díky moc.
  Podporované typy - byť jsem měl ošetřeno to, že když někdo chtěl "přehrát" nepodporovaný soubor, např. "TXT", tak se pouze nahrál další soubor a zkusil se přehrát. Na požádání jsem tedy udělal filtr a NextPlayer zobrazuje pouze podporované typy (STC, PT2, PT3 a SQT) a žádné jiné soubory byste neměli v seznamu souboru vidět.
  Rychlejší start - počáteční start nebyl nejrychlejší, podařilo se mi ho tedy zrychlit - byť to není pořád optimální, zrychlení je myslím rapidní.
  Vyhledávání souborů - klávesou S můžete vyhledávat soubory. Ignorují se velké a malé písmena a nelze vyhledávat více slov (takže vyhledávejte pouze celá slova). Samotné vyhledávání jsem psal převážně po nocích (děti doma, učení, pomáhání s domácností, zahrady, psi... ) a bylo to vidět. Hledání sice fungovalo, ale bylo hodně pomalé - nakonec se mi to povedlo stáhnout na 17 vteřin (při 1200 souborech). Nakonec jsem to nechal být, ale pak při diskuzi s Ped7g jsem se mu svěřil s algoritmem, který používám a ten pravděpodobně spadl ze židle a popsal mi algoritmus jednodušší. Za cca 128 vteřin jsem měl hotovo a vyhledávání o stejném počtu souboru trvalo cca 2,5 vteřiny. Takže i tobě děkuji pane...
  Reload adresáře - nejedná se tak ani o reload adresáře, ale spíše o zrušení vyhledávání a vypsání všech souborů. Zachovávají se ale výsledky vyhledávání, které jsou jako první v seznamu... Nevím jestli je to optimální, ale není problém to zrušit - i když mě to popravdě vyhovuje.
  Detekce ukončení hudby - pokud skladba, kterou jste přehrávali nebyla zakončena smyčkou (loopem), tak bylo ticho, po konzultai s mborikem jsem dodělal detekci ticha a pokud bylo ticho 1 vteřinu, nahrála se další skladba. Což bylo fajn, do té doby, než se mi některé skladby začaly v polovině ukončovat (měli uprostřed dramatickou pauzu). Takže jsem pauzu protáhl na 2 vteřiny a je po problému. Doufám...

  Nápadů mám ještě spoustu co by šlo dělat, takže se snad máte na co těšit. Kdyby přeci jen někdo mermomocí měl geniální nápad na funkci, která mu v NextPlayeru chybí, napište... ;)
  IMG_20200423_094532

  1603total visits,1visits today

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *