QL-VGA
3. 5. 2021
memdump 0.5
5. 5. 2021

Ono to vypadá, jakoby se nic nedělo, ale ono se děje. Všichni o tom mlčí, ale měli by o tom mluvit. Přijde mi, že každý dělá, že to neexistuje, ale přesto to existuje. O čem to mluvím? No přeci o novém diskmagu, za kterým stojí hlas pravé Symbiózy (kde jsou ty časy, kdy tomuto každý rozuměl :) ), sám velký Logout.

Restore č. 1

Ono to vypadá, jakoby se nic nedělo, ale ono se děje. Všichni o tom mlčí, ale měli by o tom mluvit. Přijde mi, že každý dělá, že to neexistuje, ale přesto to existuje. O čem to mluvím? No přeci o novém diskmagu, za kterým stojí hlas pravé Symbiózy (kde jsou ty časy, kdy tomuto každý rozuměl :) ), sám velký Logout.

Tento časopis není prvním číslem, ač v názvu se číslo jedna nachází. Tomuto číslu předcházelo číslo nulté, které by se dalo charakterizovat jako takový průzkumník, zda bude o diskmag zájem. A zájem byl: spoustu stažení, dokonce jeden crack tohoto časopisu se objevil (kdo se dnes může pochlubit tím, že mu někdo crackne jeho výtvor :) ). Před cca týdnem vyšlo tedy první (druhé) číslo Restoru a nikde nevidím jedinou reakci na tento diskmag. Přijde mi to škoda, je vidět, že Logout si dal s Restorem od nultého čísla opravdu práci a je vidět pokrok.

Během čtení Vám hraje AY hudba, ovládání je intuitivní, článků je požehnaně, ačkoliv je pravda, že úroveň kvality těchto článků snižují mě tři výplody, kterými jsem přispěl do časopisu. Zkuste aspoň sem pod článek (nebo přímo Logoutovi) napsat svoje nápady, připomínky, hejty, pochvaly na adresu Logouta - popravdě se těším na nové číslo a myslím, že jakákoliv reakce (ať už pozitivní, či negativní, dokáže člověka nakopnout).

Takže za mne Logoute: díky moc za RESTORE, jsem rád že existuje a doufám, že se dočkáme dalších čísel, u kterých bude kvalita samotného diskmagu i článků stoupat.

Odkaz na stránky RESTORE, kde si můžete stáhnout obě čísla.

1567total visits,2visits today

5 Comments

 1. Busy napsal:

  „…nikde nevidím jedinou reakci na tento diskmag…“
  Myslim ze vela ludi caka na cracknutu verziu v tapke 🙂

  • Shrek napsal:

   já si to myslím taky, ale na druhé straně, nemám TAPku, nemám ani D40/80 a přesto jsem si to přečetl.. 😉 mě to jen zarazilo, přitom si myslím, že je fajn mít diskmag o aktuálních věcech… 😉

 2. panprase napsal:

  No tak hlavně nebýt tohohle příspěvku, tak si ani nevšimnu, že vyšlo druhé číslo, eh, tedy to první. Diskmag je to pěknej, líbí se mí, až nejsem vůbec fanošuk vaší značky, rád jsem si ho přečetl, to zase jo. Jedinou výhradu mám asi k ovládání, nebo spíš stránkování Q a A, jako nevím no, přijde mi to divný, jako vím, na Spektru se takhle nějak ovladala nejdna hra, Q A O P.

  No prostě sem měl tendenci stránkovat spíš doprava a doleva, než nahoru a dolů, no.

  • Logout napsal:

   Je to na webu diskmagu, na webu CI5 a OldCompu. Letadlo s transparentem prolétající za zvuku kanonády na západ od Prahy už se mi bohužel do budgetu nevešlo 😂

   A co se ovládání týká: nepamatuju, že bych někdy něco ovládal jinak než QAOP, kreslím tak i v ArtStudiu. Tady jsem udělal ústupek v podobě ZX, protože jsem chtěl dát pohyb na jednu stranu a muziku/menu na druhou stranu klávesnice. Nahoře je to napsané po celou dobu čtení. Už mě nenapadá, jak to udělat jinak.

  • shrek napsal:

   Kde jinde hledat nová čísla a aktuality, než na stránce daného diskmagu? Nechci dělat vtipy na ataristy, ale tohle mi už přijde trosku moc…

   A ovládání… Je fajn mít ovládání hezky pěkně pohromadě. Q/A listování v článku a Z/X změna kapitoly. Druhá ruka je pěkně volná a můžeme si při čtení popíjet krásně vychlazenou limonádu… A že to nevyhovuje ataristovi? Možná bonus…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *