KapliCon 2021
6. 9. 2021
Hraní s DivIDE
26. 9. 2021

To je nadpis, který by se hodil spíše do nějakému fejetonu renomovaného spisovatele, ale my se opět budeme motat kolem našich milovaných 8mi-bitů. Nebudu to natahovat, a pojďme rovnou na věc.

DivIDE, Timex a podložka

To je nadpis, který by se hodil spíše do nějakému fejetonu renomovaného spisovatele, ale my se opět budeme motat kolem našich milovaných 8mi-bitů. Nebudu to natahovat, a pojďme rovnou na věc.

Timex Sinclair 2040

Jedná se o tiskárnu hardwarově shodnou s tiskárnou, kterou již mám a to s AlphaCom 32. Jediný rozdíl, který mezi těmito tiskárnami, je nápis na plastovém šasí této tiskárny. Jedná se o tiskárnu, která tiskne na teplocitlivý papír a jak jsem již psal o tiskárně AlphaCom 32, je podporována přímo z basicu ZX Spectra (příkazy LPRINT, LLIST, COPY). Ovládání přes port 251 jako u tiskárny AlphaCom 32 a ZX Printer je taktéž shodný. Na jeden rozdíl jsem ale narazil - kabel ze zdroje do tiskárny je v tiskárně "napevno", kdežto u AlphaCom 32 je kabel odnímatelný. Ale nevím, jestli se jedná o dodatečnou úpravu...

DivIDE

DivIDE je něco co jsem nikdy neměl , nikdy nechtěl a teď ho mám. Objednal jsem jej jako stavebnici od Nobyho (www.divide.cz) a během necelých dvou hodin spájel. Nedočkavě jsem tedy DivIDE zapojil k mému gumáčkovi a světe DIV se, ono to IDE. V DivIDE je defaultně vypálen DEMFIR, který vzhledem k tomu, že nemám připojenou CDRomku moc nevyužiji FatWare, ale jelikož nemám momentálně žádnou CF kartu s FAT16, čekají mne tedy pokusy s DivIDE tento víkend... já vím, je to věc, kterou si každý prošel před cca 15 lety, ale není kam spěchat, ne?

Podložka pod myš

Jelikož jsem před pár týdny slíbil, že si objednám novou tématickou podložku pod myš jakmile bude k mání, učinil jsem tak. A jsem rád, vypadá pěkně a myškuje se po ní dobře...

A to je pro dnešek konec - tedy já se jdu věnovat dalším věcem okolo speccyho - přeci jen mám rozděláno více věcí najednou a je potřeba s nimi pohnout. Ale o nich se dozvíte něco až ve chvíli, kde bude co stáhnout/spustit... ;)

1336total visits,1visits today

2 Comments

 1. Luděk Sladký napsal:

  Ahoj, to co je na obrázku divide není Demfir, ale Fatware 🙂

  Jinak doporučuji MDOS3 🙂 jak jinak….

  • shrek napsal:

   Tak MDos3 tam půjde na 128 procent…. 🙂 Zítra si k tomu sednu a uvidím jak se mi bude dařit….

   Kdyžtak bych si ti ozval… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *