SKP – únor 2022
26. 2. 2022
Sam Coupé
23. 3. 2022

Dnes se podíváme na novinky, které vyšly nebo se připravují pro tento klon počítače ZX Spectrum. Nebude se ale jednat o věci, ve kterých mám prsty já - takže můžete být v klidu. Bude se jednat převážně o hry, i když jednu výjimku si neodpustím. Pokud tedy nemáte rádi více barev, sprity a podobné hlouposti, raději dál nečtěte.

Novinky pro ZX Spectrum Next

Dnes se podíváme na novinky, které vyšly nebo se připravují pro tento klon počítače ZX Spectrum. Nebude se ale jednat o věci, ve kterých mám prsty já - takže můžete být v klidu. Bude se jednat převážně o hry, i když jednu výjimku si neodpustím. Pokud tedy nemáte rádi více barev, sprity a podobné hlouposti, raději dál nečtěte.

Dougie Do!


Jedná se o hru lehce inspirovanou hrou Boulder Dash. . Hra využívá rozšířené možnosti počítače ZX Spectrum Next a tak se můžete těšit na sprity, více barvy, atd... Během hry hraje celkem povedená hudba a napoprvé jsem u této hry strávil několik desetiminut. Hru si můžete stáhnout zdarma z této stránky Dougie Do!.

Guns & Gears


Jedná se o oficiální DLC pro hru Delta's Shadow. Jedná se o malou hru, která je prequelem. Události ve hře se odehrávají 7 let před událostmi ve hře Delta's Shadow a její děj doplňuje děj Delta's Shadow a PowerBlade 2 (verze NES). Toto DLC je zdarma pro všechny, kteří získali oficiální digitální licenci na hlavní hru. Hra existuje stejně jako u Delta Shadow ve verzi pro klasické ZX Spectrum 128k (TRD). Hru si můžete stáhnout z této stránky https://zxonline.net/game/deltas-shadow/.

Grelox Contagion


Grelox: Contagion je logická/akční hra, ve které musíte manévrovat s bloky, mačkáním spínačů otevírat brány a vyhýbat se potulujícím se příšerám a přitom sbírat všechny rostliny na každé úrovni. Skládá se z neuvěřitelných 100 úrovní v 10 různých světech a nabízí automatické ukládání a výběr úrovní. Hru si můžete stáhnout z této stránky https://sunteam.itch.io/grelox-contagion.

NextDows


NextDows není hra, ale grafické rozhraní pro počítač ZX Spectrum Next. Podobnost s jistým nepovedeným operačním systémem je čistě náhodná, ale popravdě se mi tento počin velmi líbí. Mít možnost ovládat ZX Next jen pomocí myšky, pouštět hry, dema, programy pohodlně skrzeva grafciké rozhraní... proč ne. Vývoj této aplikace můžete podpořit zde https://www.patreon.com/DuefectuCorp/posts.

Vradark's Revenge


Vradark's Revenge je hra, která je v současné době ve vývoji. Nedávno jsem zde recenzoval (ano, vím, že je to velmi nadnesené) hru Vradark’s Sphere a toto je její volné pokračování. Hra je ale úplnmě jiná, akčnější, rychlejší... Však se podívejte na video z ukázky. Vývoj této hry můžete podpořit zde https://www.patreon.com/Sanchez_Crew.

A to je pro dnešek vše... snad se za pár měsíců k podobnému tématu vrátím. Ono popravdě je pěkné mít klon ZX Spectra, které má větší grafické a hudební možnosti než původní ZX, ale pokud nemáte pro tento stroj software - jedná se spíše o hardwerovou raritu. Osobně jsem rád, že se na Next vytváří takové kousky a to jsem popravdě nepokryl vše co se právě děje, jde jen o takový výcuc. Taková střílečka TX-1696 nevypadá vůbec špatně, případně hra Melkhior's Mansion vypadá naprosto úžasně. A to jsem blbec zapomněl na hru Next War. Sakra takhle bych mohl pokračovat dlouho, okolo ZX Spectrum Next se toho děje opravdu hodně... a podle mne, je to dobře.

2237total visits,1visits today

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *