3D tiskárna
22. 7. 2021
memdump 0.6
8. 8. 2021

Den se se dnem sešel, měsíc minul druhý měsíc a my jsme se opět setkali u nás na zahradě na další povedené (z mého pohledu) akci. Tuto akci jsme pokřtili názvem GrillCon 2021 +2 a jako při posledním setkání se zde sešel Logout, Tritol, Sweet, Sillicon a Fery, Narozdíl od první akce se na zahradě objevilo i pár počítačů, ale převážně se celá akce točila kolem grilování, obžérství a podobných kratochvílí.

GrillCon 2021 +2

Den se se dnem sešel, měsíc minul druhý měsíc a my jsme se opět setkali u nás na zahradě na další povedené (z mého pohledu) akci. Tuto akci jsme pokřtili názvem GrillCon 2021 +2 a jako při posledním setkání se zde sešel Logout, Tritol, Sweet, Sillicon a Fery, Narozdíl od první akce se na zahradě objevilo i pár počítačů, ale převážně se celá akce točila kolem grilování, obžérství a podobných kratochvílí.

Ač se to zdá neuvěřitelné, jako první jsem se na zahradě objevil já.... nakrmil jsem psíky, připravil grill a pergolu, ve které se měl GrillCon conat. Kolem půl jedenácté se dostavili Logout a Tritol, kteří přijeli z Prahy vlakem a z nádraží si udělali procházku pěšmo. Ihned po příchodu Tritola a Logouta začala diskuze točící se kolem faktu, proč je ZX Spectrum nejlepší počítač na světě. Probrali jsme novinky na HW scéně, trochu zanadávali na to, kam se scéna ubírá a kroutili hlavu nad některými HW projekty. Tak jako tak, byla diskuze plodná a já mezitím zapálil grill a po chvilce se mohlo začít grilovat jídlo. Kolem jedné hodiny se dostavil Sweet, který se taktéž zapojil do diskuze a konzumace grilovaného jídla.

Chvilku po Sweetovi na zahradu dorazil Ondra (který tak nějak rád navštěvuje Speccy akce a tuto akci spojenou s konzumací jídla nemohl vynechat), který sebou přinesl slabý deštík. Vzhledem k tomu, že jsme byli bezpečně schovaní pod pergolou, kterou jsem vlastnoručně postavil, nikterak nám to nevadilo. Zlom nastal příchodem Sillicona a Feryho, kteří jakožto uživatelé Commodore počítačů (Sillicon C64 a Ferry Amigy) přinesli sebou takový liják (z mého pohledu se jednalo o naschvál), že ani moje kvalitně postavená pergola málem nevydržela a sem a tam (a tam a sem) začalo uvnitř pergoly také pršet (prostě se ukázalo, že střecha není úplně tak dešťovzdorná, jak jsem si myslel). Naštěstí bylo osazenstvo velmi tolerantní a nikdo mi 3 hodiny nepřipomínal kvalitu této pergoly - ve zkratce, bylo si o čem povídat a hodně jsme se nasmáli. Tento déšť vydržel velmi dlouho cca do 6ti hodin večer, takže jsme byli namačkáni v pergole, ale na druhé straně byla sranda a těsně před odjezdem se udělalo krásně a vysvitlo sluníčko.

Během akce jsme zkoušeli rozběhat dotykovou vrstvu na Logoutovo notebooku, ale bohužel jsme museli konstatovat, že tato vrstva pravděpodobně odešla hardwarově. Za to jsem úspěšně vrátil Logoutovi jeho Symbiózu a já se tak mohu chlubit, že jsem několik týdnů Symbiózu vlastnil. Ten kdo nezná náboženské hnutí extrémní spectricismus, nikdy nepochopí o jakou čest se jedná.

Na konci akce jsem byl obdarován (heč) Ferym a dostal jsem krásnou knížku o hrách pro ZX Spectrum, za což ještě jednou, ale veřejně děkuji. A jaký byl tedy GrillCon 2021 +2, navzdory nepříznivému počasí? Já jsem si jej užil - trávit čas se stejně postiženými lidmi jako jsem já, je pro duševní zdraví velmi prospěšné a člověk zapomene na strasti všedního dne. Takže všem kdo dorazili děkuji, za mne to byl velmi příjemně strávený den s kamarády a těším se na GrillCon 2021 +3, který se bude snad konat v září. Jo a slibuji, že střechu opravím... ;)
20210728_091411
IMG-20210728-WA0004
20210728_193904_HDR

2061total visits,1visits today

4 Comments

  1. Logout napsal:

    Shreku, dík moc za GrillCon – takhle vlakem tam i zpět je to naprostá pohoda a příště zas určitě dorazím.
    Jo a kdybys střechu nezmínil, tak my bychom to přešli tichým mlčením, tak jako včera přímo na akci! Zvlášť já, znáš mě! 🙂

  2. Sillicon napsal:

    Ještě jednou díky za akci, bylo to prima, škoda že mi to nevyšlo od rána a těch pár kapek co jsi zmínil nás přece nerozhází ;-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *