A je nás pět
26. 10. 2021
Vradark’s Sphere
12. 11. 2021

Ten kdo mne zná, ví že moc nepařím. Ale v poslední době, když zrovna neprogramuju pro ZX, tak si na tom ZX i něco zahraji. Jelikož neustále vychází nové tituly, občas o nich zde napíši (což jsem činil i v minulosti). A jelikož mám doma více počítačů kompatibilních se ZX Spectrem, občas napíši i o hrách pro tyto klony. Tak nezdržujme a pojďme na to.

Novinky pro gamesníky

Ten kdo mne zná, ví že moc nepařím. Ale v poslední době, když zrovna neprogramuju pro ZX, tak si na tom ZX i něco zahraji. Jelikož neustále vychází nové tituly, občas o nich zde napíši (což jsem činil i v minulosti). A jelikož mám doma více počítačů kompatibilních se ZX Spectrem, občas napíši i o hrách pro tyto klony. Tak nezdržujme a pojďme na to.

Duck Tales

Tato hra je pro klasické ZX Spectrum 48k. Po nahrání úvdního obrázku, který se dle mého moc nepovedl a jedná se spíše o konverzi, jsem se bál, cože to bude vlastně za hru. Po nahrátí hry mne "překvapila" úvodní hudba - asi jsem zmlsaný AYčkem, ale jelikož jsem člověk, který nedá na první dojem, ihned jsem hru spustil. A byl jsem rád, že jsem se nenechal odradit. Jedná se o klasickou plošinovku, kdy je Vaším úkolem najít klíč a dostat se tak do dalšího úrovně. Hratelnost i grafika je na velmi vysoké úrovni a včera jsem u této hry trávil převážnou část večera (kdybych věděl, že zbytek večera budu trávit u Toníka, tak bych asi tak dlouho tuto hru nehrál) a opravdu hra zabavila. Bude mít stále místo na SD kartě, odkud ji budu pravidelně pouštět. A i když jsem herní neumětel, pár levelů jsem prošel.

Za tip děkuji Ellvisovi/ZT, zde si můžete hru stáhnout: Duck Tales

Fighting Street

Tato hra je předělávkou hry Street Fighter a již podle obrázků si můžete všimnout, že celkem zdařilá. Ono si i všimnete, že se nejedná o hru, která by byla určena pro klasické ZX Spectrum. Tato je určena pro ZX Evolution, který nabízí oproti klasickému ZX Spectru větší grafické možnosti. A tato hra všechny tyto možnosti využívá, včetně TurboSoundu (2x AY). Ze stránek lze zatím bohužel stáhnout jen demo verzi, která Vám umožní pohybovat jedním hráčem a druhého donekonečna masakrovat. Na pohyb používáte šipky na klávesnici a pro provedení úderu/kopu používáte klávesy Z/X.

Těším si na plnou verzi hry a mám takový pocit, že u této hry prosedím hodně hodit.

Demo si můžete stáhnout zde: Fighting Street

TSolitaire

I tato hra je pro ZX Evolution a myslím, že není potřeba tuto hru dlouhosáhle představovat. Ten, kdo měl někdy přístup k Windows, tak si tuto hru jistě zahrál. Hra se ovládá pomocí KMouse a vše funguje tak, jak jsem zvyklý, až na to, že na úspěšném konci Vás nečeká žádná animace, ale pouze oznámení, že jste vyhráli. I přesto jsem několik her odehrál...

Hru si můžete stáhnout zde: TSolitaire

Treasure Hunters

Ani tato hra není určena pro klasické ZX Spectrum, ale není určené ani pro ZX Evolution. Tato hra je určena pro ZX Spectrum Next a musím říct, že díky této hře jsem o Nexta málem přišel. Děti mi sprostě tuto hru zabavili a já počítač neviděl skoro 14 dní. Treasure Hunters využívá z Nextu téměř všech vymožeností a na hře je to vidět. Hratelnost, grafika, zvuky, vše je na velmi vysoké úrovni. Pravda, už to nepřipomíná hry pro klasické ZX Spectrum, ale pořád je to Z80, hraje tam AY a popravdě mne hra hodně baví. Obtížnost hry je přijatelná, i když občas jsem měl sto chutí počítač rozmlátit.

Hru si můžete stáhnout zde: Treasure Hunters
A to je pro dnešek vše. Popravdě začínám kvitovat to, že mám více počítačů, protože si popravdě mohu pustit skoro vše, co pro ZX Spectrum vyjde. Ano, zabírá to místo, a nepouštím každý den všechny počítače, ale každý den je jeden z těchto počítačů co mám vždy puštěný. A je jedno jestli se jedná o gumáčka, toastracka, +3ku, Evolution nebo Next.

1830total visits,1visits today

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *